V10H60AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 100 V, 2500 A, 85 V (DC), 60 V (AC), 10 J, V10H60AUTO
Order No.: 74P6125
EAN: 4099891829902
MPN:
V10H60AUTO
Series: AUMOV
V10H60AUTO Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 22 Weeks
Subject to prior sale
3600 pcs.
Varistor, V10H60AUTO, Littelfuse
  • Meets the stringent quality standards of AEC-Q200
Design radial
Varistor Voltage Type 100 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 85 V
Rated voltage (AC) 60 V
Energy absorption 10 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C