V10H385AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 3500 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 85 J, V10H385AUTO
Order No.: 74P6110
EAN: 4099891829759
MPN:
V10H385AUTO
Series: AUMOV
V10H385AUTO Littelfuse Varistors
3600 pcs.
Varistor, V10H385AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3500 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 85 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 125 °C