PISNHV-220M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 22 µH, 3.27 A, PISNHV-220M-04
Order No.: 74D4975
EAN: 4099889012842
MPN:
PISNHV-220M-04
Series: PISNHV
PISNHV-220M-04 Fastron Fixed Inductors Image 1
PISNHV-220M-04 Fastron Fixed Inductors Image 2
Subject to prior sale
Power inductor, PISNHV-220M-04, FASTRON
Features
  • Wide temperature range
  • High reliability
  • High rated currents
Applications
  • Filtering of supply voltages, coupling, decoupling
  • Automotive electronics
  • Network switching systems
  • DC/DC converters
Product type power choke
Inductance 22 µH
DC current 3.27 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 50 mΩ
Saturation current 4.82 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD
Length 13 mm
Width 9.55 mm
Height 5.35 mm