PISNHV-221M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 220 µH, 1.04 A, PISNHV-221M-04
Order No.: 87D0719
MPN:
PISNHV-221M-04
Series: PISNHV
PISNHV-221M-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISNHV-221M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Product type power choke
Inductance 220 µH
DC current 1.04 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.41 Ω
Saturation current 1.52 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 11.5 mm