PISNHV-101M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 100 µH, 1.51 A, PISNHV-101M-04
Order No.: 87D0722
MPN:
PISNHV-101M-04
Series: PISNHV
PISNHV-101M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD Power Inductor, PISNHV-101M-04, Fastron
SMD Power Inductor for high voltages up to 400V DC. Terminal clip with lead-free tinned surface for SMT-Reflow soldering.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 100 µH
DC current 1.51 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.19 Ω
Saturation current 2.24 A
Design SMD
Length 12.9 mm
Width 9.55 mm
Height 11.5 mm