242418FP-221K-01 | Fastron
Power choke, SMD, 220 µH, 0.56 A, 242418FP-221K-01
Order No.: 87D0926
MPN:
242418FP-221K-01
Series: 242418FP
242418FP-221K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 242418FP-221K-01, Fastron
Product type power choke
Inductance 220 µH
DC current 0.56 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1260 mΩ
Saturation current 0.64 A
Design SMD
Length 6.2 mm
Width 6.1 mm
Height 4.5 mm