07P-201K-51 | Fastron
Choke, radial, 200 µH, 450 mA, 07P-201K-51
Order No.: 87D0439
MPN:
07P-201K-51
Series: 07P
07P-201K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-201K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 200 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.9 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 80
Design radial
Height 12.5 mm