07P-182K-51 | Fastron
Choke, radial, 1800 µH, 150 mA, 07P-182K-51
Order No.: 87D0443
MPN:
07P-182K-51
Series: 07P
07P-182K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07P-182K-51, Fastron
Pluggable Inductor with tube
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1800 µH
DC current 150 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 5.7 Ω
Measuring frequency 0.252 MHz
Quality Q Q 115
Design radial
Height 12.5 mm