07HCP-820M-50 | Fastron
Choke, radial, 82 µH, 1 A, 07HCP-820M-50
Order No.: 87D0538
MPN:
07HCP-820M-50
Series: 07HCP
07HCP-820M-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-820M-50, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 82 µH
DC current 1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.16 Ω
Saturation current 1.9 A
Design radial
Height 10 mm