07HCP-680K-51 | Fastron
Choke, radial, 68 µH, 1.1 A, 07HCP-680K-51
Order No.: 87D0549
MPN:
07HCP-680K-51
Series: 07HCP
07HCP-680K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-680K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 68 µH
DC current 1.1 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.14 Ω
Saturation current 2.1 A
Design radial
Height 10 mm