07HCP-472M-51 | Fastron
Choke, radial, 4700 µH, 0.14 A, 07HCP-472M-51
Order No.: 87D0551
MPN:
07HCP-472M-51
Series: 07HCP
07HCP-472M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-472M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 4700 µH
DC current 0.14 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 16.5 Ω
Saturation current 0.17 A
Design radial
Height 10 mm