07HCP-471M-50 | Fastron
Choke, radial, 470 µH, 0.43 A, 07HCP-471M-50
Order No.: 87D0556
MPN:
07HCP-471M-50
Series: 07HCP
07HCP-471M-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-471M-50, Fastron
Product type choke
Inductance 470 µH
DC current 0.43 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.89 Ω
Saturation current 0.8 A
Design radial
Height 10 mm