07HCP-470M-51 | Fastron
Choke, radial, 47 µH, 1.3 A, 07HCP-470M-51
Order No.: 87D0558
MPN:
07HCP-470M-51
Series: 07HCP
07HCP-470M-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-470M-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 1.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.1 Ω
Saturation current 2.5 A
Design radial
Height 10 mm