07HCP-332M-51 | Fastron
Choke, radial, 3300 µH, 0.14 A, 07HCP-332M-51
Order No.: 87D0569
MPN:
07HCP-332M-51
Series: 07HCP
07HCP-332M-51 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-332M-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 3300 µH
DC current 0.14 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 9.3 Ω
Saturation current 0.22 A
Design radial
Height 10 mm