07HCP-332K-51 | Fastron
Choke, radial, 3300 µH, 0.14 A, 07HCP-332K-51
Order No.: 87D0571
MPN:
07HCP-332K-51
Series: 07HCP
07HCP-332K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-332K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 3300 µH
DC current 0.14 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 9.3 Ω
Saturation current 0.22 A
Design radial
Height 10 mm