07HCP-331M-51 | Fastron
Choke, radial, 330 µH, 0.51 A, 07HCP-331M-51
Order No.: 87D0573
MPN:
07HCP-331M-51
Series: 07HCP
07HCP-331M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-331M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 0.51 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.7 Ω
Saturation current 0.95 A
Design radial
Height 10 mm