07HCP-331M-50 | Fastron
Choke, radial, 330 µH, 0.51 A, 07HCP-331M-50
Order No.: 87D0574
MPN:
07HCP-331M-50
Series: 07HCP
07HCP-331M-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-331M-50, Fastron
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 0.51 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.7 Ω
Saturation current 0.95 A
Design radial
Height 10 mm