07HCP-272M-50 | Fastron
Choke, radial, 2700 µH, 0.24 A, 07HCP-272M-50
Order No.: 87D0581
MPN:
07HCP-272M-50
Series: 07HCP
07HCP-272M-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-272M-50, Fastron
Product type choke
Inductance 2700 µH
DC current 0.24 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 6.8 Ω
Saturation current 0.17 A
Design radial
Height 10 mm