07HCP-272K-50 | Fastron
Choke, radial, 2700 µH, 0.24 A, 07HCP-272K-50
Order No.: 87D0583
MPN:
07HCP-272K-50
Series: 07HCP
07HCP-272K-50 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-272K-50, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 2700 µH
DC current 0.24 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 6.8 Ω
Saturation current 0.17 A
Design radial
Height 10 mm