07HCP-271M-51 | Fastron
Choke, radial, 270 µH, 0.64 A, 07HCP-271M-51
Order No.: 87D0584
MPN:
07HCP-271M-51
Series: 07HCP
07HCP-271M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-271M-51, Fastron
Product type choke
Inductance 270 µH
DC current 0.64 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.7 Ω
Saturation current 0.95 A
Design radial
Height 10 mm