07HCP-220K-51 | Fastron
Choke, radial, 22 µH, 2.3 A, 07HCP-220K-51
Order No.: 87D0596
MPN:
07HCP-220K-51
Series: 07HCP
07HCP-220K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-220K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 22 µH
DC current 2.3 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.055 Ω
Saturation current 3.6 A
Design radial
Height 10 mm