07HCP-151K-50 | Fastron
Choke, radial, 150 µH, 0.85 A, 07HCP-151K-50
Order No.: 87D0608
MPN:
07HCP-151K-50
Series: 07HCP
07HCP-151K-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-151K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 150 µH
DC current 0.85 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.36 Ω
Saturation current 1.2 A
Design radial
Height 10 mm