07HCP-122K-50 | Fastron
Choke, radial, 1200 µH, 0.3 A, 07HCP-122K-50
Order No.: 87D0612
MPN:
07HCP-122K-50
Series: 07HCP
07HCP-122K-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-122K-50, Fastron
Product type choke
Inductance 1200 µH
DC current 0.3 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 2.9 Ω
Saturation current 0.39 A
Design radial
Height 10 mm