07HCP-121M-50 | Fastron
Choke, radial, 120 µH, 0.85 A, 07HCP-121M-50
Order No.: 87D0614
MPN:
07HCP-121M-50
Series: 07HCP
07HCP-121M-50 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-121M-50, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 120 µH
DC current 0.85 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.22 Ω
Saturation current 1.2 A
Design radial
Height 10 mm