07HCP-121K-51 | Fastron
Choke, radial, 120 µH, 0.85 A, 07HCP-121K-51
Order No.: 87D0615
MPN:
07HCP-121K-51
Series: 07HCP
07HCP-121K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-121K-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 120 µH
DC current 0.85 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.22 Ω
Saturation current 1.2 A
Design radial
Height 10 mm