07HCP-101M-51 | Fastron
Choke, radial, 100 µH, 0.9 A, 07HCP-101M-51
Order No.: 87D0622
MPN:
07HCP-101M-51
Series: 07HCP
07HCP-101M-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 07HCP-101M-51, Fastron
Pluggable Inductor with cap
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 100 µH
DC current 0.9 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.2 Ω
Saturation current 1.6 A
Design radial
Height 10 mm