ATV930U15N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 1.5 kW, 480 V, 4 A for synchronous/asynchronous motors, ATV930U15N4Z
Order No.: 06N0500
EAN: 3606489740023
MPN:
ATV930U15N4Z
ATV930U15N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Frequency converter, ATV930U15N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV900/ATV930 is a variable speed drive with a power rating of 1.5kW, designed for use with 380 to 480V power systems. It is suitable for cabinet integration and has an IP20 protection rating.
Power 1.5 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 4 A
Width 130 mm
Height 285 mm
Depth 196 mm