ATV930D90N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 90 kW, 480 V, 173 A for synchronous/asynchronous motors, ATV930D90N4Z
Order No.: 06N0515
EAN: 3606489740177
MPN:
ATV930D90N4Z
ATV930D90N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV930D90N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV900/ATV930 is a variable speed drive with a power rating of 90kW and a voltage range of 380 to 480V. It is designed for cabinet integration and has an IP20 protection rating.
Power 90 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 173 A
Width 265 mm
Height 748 mm
Depth 307 mm