ATV930D45N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 45 kW, 480 V, 88 A for synchronous/asynchronous motors, ATV930D45N4Z
Order No.: 06N0510
EAN: 3606489740146
MPN:
ATV930D45N4Z
ATV930D45N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV930D45N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV900/ATV930 is a variable speed drive with a power rating of 45kW, designed to operate within a voltage range of 380 to 480V. It is suitable for cabinet integration and features an IP20 protection rating.
Power 45 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 88 A
Width 210 mm
Height 597 mm
Depth 262 mm