ATV930D11N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 11 kW, 480 V, 23.5 A for synchronous/asynchronous motors, ATV930D11N4Z
Order No.: 06N0501
EAN: 3606489740085
MPN:
ATV930D11N4Z
ATV930D11N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV930D11N4Z, Schneider Electric
The ATV930 is an 11kW variable speed drive designed for 380-480V applications, featuring cabinet integration and an IP20 rating.
Power 11 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 23.5 A
Width 155 mm
Height 345 mm
Depth 225 mm