ATV930D30N4Z | Schneider Electric
Frequency converter, 3-phase, 30 kW, 480 V, 61.5 A for synchronous/asynchronous motors, ATV930D30N4Z
Order No.: 06N0507
EAN: 3606489740122
MPN:
ATV930D30N4Z
ATV930D30N4Z Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
1 pcs.
Frequency converter, ATV930D30N4Z, Schneider Electric
The altivar process ATV900/ATV930 is a 30kW variable speed drive designed for 380 to 480V power systems. It features cabinet integration and has an IP20 rating for protection against solid objects.
Power 30 kW
Number of phases 3
Rated voltage 480 V
Output current 61.5 A
Width 210 mm
Height 597 mm
Depth 262 mm