V20E275PL2B7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 430 V, 10000 A, 350 V (DC), 275 V (AC), 190 J, V20E275PL2B7
Order No.: 74P6887
EAN: 4099891837525
MPN:
V20E275PL2B7
Series: UltraMOV
V20E275PL2B7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V20E275PL2B7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Energy absorption 190 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C