V20E175PL2T | Littelfuse
Varistor, radial, VV 270 V, 10000 A, 225 V (DC), 175 V (AC), 135 J, V20E175PL2T
Order No.: 74P6861
EAN: 4099891837266
MPN:
V20E175PL2T
Series: UltraMOV
V20E175PL2T Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2000 pcs.
Varistor, V20E175PL2T, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 270 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 225 V
Rated voltage (AC) 175 V
Energy absorption 135 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C