V20E150P | Littelfuse
Varistor, radial, VV 240 V, 10000 A, 200 V (DC), 150 V (AC), 120 J, V20E150P
Order No.: 74P6848
EAN: 4099891837136
MPN:
V20E150P
Series: UltraMOV
V20E150P Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1500 pcs.
Varistor, V20E150P, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 240 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 200 V
Rated voltage (AC) 150 V
Energy absorption 120 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C