V20E130PL4B | Littelfuse
Varistor, radial, VV 205 V, 10000 A, 170 V (DC), 130 V (AC), 100 J, V20E130PL4B
Order No.: 74P6841
EAN: 4099891837068
MPN:
V20E130PL4B
Series: UltraMOV
V20E130PL4B Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2000 pcs.
Varistor, V20E130PL4B, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 205 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 170 V
Rated voltage (AC) 130 V
Energy absorption 100 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C