V20E130PL2T7 | Littelfuse
Varistor, radial, VV 205 V, 10000 A, 170 V (DC), 130 V (AC), 100 J, V20E130PL2T7
Order No.: 74P6840
EAN: 4099891837051
MPN:
V20E130PL2T7
Series: UltraMOV
V20E130PL2T7 Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2000 pcs.
Varistor, V20E130PL2T7, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 205 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 10000 A
Rated voltage (DC) 170 V
Rated voltage (AC) 130 V
Energy absorption 100 J
Grid 11 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C