V14E460AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 750 V, 6500 A, 615 V (DC), 460 V (AC), 190 J, V14E460AUTO
Order No.: 74P6418
EAN: 4099891832834
MPN:
V14E460AUTO
Series: AUMOV
V14E460AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1800 pcs.
Varistor, V14E460AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 750 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 615 V
Rated voltage (AC) 460 V
Energy absorption 190 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C