V14E17AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 27 V, 3000 A, 20 V (DC), 17 V (AC), 13 J, V14E17AUTO
Order No.: 74P6367
EAN: 4099891832322
MPN:
V14E17AUTO
Series: AUMOV
V14E17AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4200 pcs.
Varistor, V14E17AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 27 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 3000 A
Rated voltage (DC) 20 V
Rated voltage (AC) 17 V
Energy absorption 13 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C