V14E250AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 390 V, 6500 A, 320 V (DC), 250 V (AC), 115 J, V14E250AUTO
Order No.: 74P6374
EAN: 4099891832391
MPN:
V14E250AUTO
Series: AUMOV
V14E250AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2100 pcs.
Varistor, V14E250AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 390 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 320 V
Rated voltage (AC) 250 V
Energy absorption 115 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C