V14E275AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 430 V, 6500 A, 350 V (DC), 275 V (AC), 130 J, V14E275AUTO
Order No.: 74P6380
EAN: 4099891832452
MPN:
V14E275AUTO
Series: AUMOV
V14E275AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
2100 pcs.
Varistor, V14E275AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 430 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 350 V
Rated voltage (AC) 275 V
Energy absorption 130 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C