V14E175AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 270 V, 6500 A, 225 V (DC), 175 V (AC), 80 J, V14E175AUTO
Order No.: 74P6362
EAN: 4099891832278
MPN:
V14E175AUTO
Series: AUMOV
V14E175AUTO Littelfuse Varistors
2100 pcs.
Varistor, V14E175AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 270 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 225 V
Rated voltage (AC) 175 V
Energy absorption 80 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C