V14E420AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 680 V, 6500 A, 560 V (DC), 420 V (AC), 185 J, V14E420AUTO
Order No.: 74P6411
EAN: 4099891832766
MPN:
V14E420AUTO
Series: AUMOV
V14E420AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1800 pcs.
Varistor, V14E420AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 680 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 560 V
Rated voltage (AC) 420 V
Energy absorption 185 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C