V14E385AUTO | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 6500 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 175 J, V14E385AUTO
Order No.: 74P6405
EAN: 4099891832704
MPN:
V14E385AUTO
Series: AUMOV
V14E385AUTO Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1800 pcs.
Varistor, V14E385AUTO, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 175 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C