AK10-170C-12 | Littelfuse
TVS diode, bidirectional, 170 V, Littelfuse AK10-170C-12
Order No.: 74P2884
EAN: 4099891797492
MPN:
AK10-170C-12
Series: AK10
AK10-170C-12 Littelfuse TVS Diodes
Subject to prior sale
12 pcs.
High power TVS diode, AK10-170C-12, Littelfuse
Version bidirectional
Rated blocking voltage 170 V
Breakdown voltage 180 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Assembly THT
Capacity 4 nF