VHBCC-331K-02 | Fastron
Choke, axial, 330 µH, 630 mA, VHBCC-331K-02
Order No.: 87D2293
MPN:
VHBCC-331K-02
Series: VHBCC
VHBCC-331K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-331K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 630 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.4 Ω
Saturation current 735 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 25
Design axial
Length 16 mm