VHBCC-681K-01 | Fastron
Choke, axial, 680 µH, 500 mA, VHBCC-681K-01
Order No.: 87D2246
MPN:
VHBCC-681K-01
Series: VHBCC
VHBCC-681K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-681K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 680 µH
DC current 500 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 2.6 Ω
Saturation current 590 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 15
Design axial
Length 16 mm