VHBCC-473K-02 | Fastron
Choke, axial, 47000 µH, 53 mA, VHBCC-473K-02
Order No.: 87D2261
MPN:
VHBCC-473K-02
Series: VHBCC
VHBCC-473K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-473K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 47000 µH
DC current 53 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 220 Ω
Saturation current 73 mA
Measuring frequency 25.2 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm