VHBCC-683K-02 | Fastron
Choke, axial, 68000 µH, 49 mA, VHBCC-683K-02
Order No.: 87D2237
MPN:
VHBCC-683K-02
Series: VHBCC
VHBCC-683K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-683K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 68000 µH
DC current 49 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 270 Ω
Saturation current 59 mA
Measuring frequency 25.2 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm