VHBCC-220K-01 | Fastron
Choke, axial, 22 µH, 2030 mA, VHBCC-220K-01
Order No.: 87D2322
MPN:
VHBCC-220K-01
Series: VHBCC
VHBCC-220K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 208 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-220K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 22 µH
DC current 2030 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 3100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm