VHBCC-331K-01 | Fastron
Choke, axial, 330 µH, 630 mA, VHBCC-331K-01
Order No.: 87D2294
MPN:
VHBCC-331K-01
Series: VHBCC
VHBCC-331K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-331K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 330 µH
DC current 630 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.4 Ω
Saturation current 735 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 25
Design axial
Length 16 mm